top of page

O nás

Vítejte na webu chovatelské stanice Wild Golden Heart, jmenuji se Kamil a vedle mě je Ebinka "Angel Abigail Love From Feldsberg". Příběh začíná v mých 14 letech, kdy jsem v Praze poprvé spatřil toto úžasné psí plemeno. Byla to láska na první pohled. Jak plynul čas, z krásné vzpomínky na první setkání se stal sen, který jsem si splnil až s vlastním bydlením. 

Ebi se narodila v jihomoravském kraji ve Valticích, v rodině Lady Kománkové jako slečna červená, kde se naše cesty po roce hledání setkaly. Bylo to malé štěňátko s nejzlatějšíma ouškama a vůbec ke mě nechtěla, na rozdíl od všech sourozenců. Vybral jsem si právě ji pro její individualitu, samostatnost a láskyplné oči. Začátek našeho vztahu byl obtížný, je to jako se starat o batole ve dne v noci, venku kontrolovat aby něco cizího nesnědla a domu se vracet z práce co během dne vymyslela. 

Chovatelskou stanici jsem si vždy představoval jako prostornou zahradu s rodinným domem a spoustou kotců, kde najdete pár feneček a pár pejsku a spoustou lidí, kteří se o ně starají. Časem s Ebinkou a přáteli, jsem zjistil skutečnou povahu chovatelských stanic, že láska, péče o zdraví, genetické testy, zkoušky, procházky a hlavně společný život vedle sebe jsou předpoklady pro její založení. Protože bydlíme ve městě a navíc v prostorném bytě, jsme spolu začali chodit na výcvik zaměřený na Sportovní kynologii kde jsem se hlavně já, naučil ovládat svého psa pozitivní metodou výcviku s několika složenými zkouškami. V současné době se věnujeme Lovecké kynologii a Canisterapii, ke které má vhodné předpoklady. 

030.jpg
bottom of page