top of page
025.jpg

Chovatelská stanice

1619356820276.jpg

Co je to chovatelská stanice?

Chovatelská stanice je úřední a mezinárodně uznávaný název pro chov čistokrevných zvířat určitého druhu, u kterého se dá prokazatelně dokázat původ zvířete. Původ zvířete se prokazuje úředním dokladem Průkazem původu a zvíře se dá jednoznačně identifikovat čipem nebo tetováním. 

Chovatel, člověk který vystupuje za chovatelskou stanici, má ve svém největším zájmu a svědomí chovat zvířata zdravá, s průkazem původu v souladu se zákony, a napomáhat a šířit osvětu proti týrání zvířat a proti množírnám. V zájmu chovatelské stanice a budoucích majitelů štěňátek jsou i zdravotní a genetická vyšetření rodičů.

Součástí každé seriózní chovatelské stanice je i chovatelský servis, který zahrnuje doživotní kontakt s chovatelem, pomoc a rady, které jsou k nezaplacení.

Každý pes v zájmovém chovu byl šlechtěn k určité činnosti. Plemeno zlatého retrívra se řadí mezi lovecká plemena přinašeče. V současné době patří spíš mezi společenská všestranná plemena.

Se zlatým retrívrem se dnes můžete věnovat canisterapii, loveckému výcviku, sportovní kynologii, stopovaní, pachové práci.

 

Zlatý retrívr je jedno s nejoblíbenějších plemen pro svou empatickou povahu.

bottom of page